Ankara Tatlı Festivali’nden Geride Kalanlar

Çoğu Ankaralı gibi heyecanla beklediğimiz Ankara Tatlı Festivali ‘ni kaçırmadık tabi ki. Zaten bilip sevdiğimiz tatlarla orada buluşmanın yanı sıra varlığından haberimiz olmadığı farklı yerlerle de tanışmamıza vesile oldu festival. Bilkent Station’da gerçekleşen Ankara Tatlı Festivali’nde memnun kaldığımız kadar  memnun kalmadığımız şeyler de oldu. Acısıyla değil ama sadece ve sadece tatlısıyla yaşadıklarımız; Öncelikle festival alanı […]

Çoğu Ankaralı gibi heyecanla beklediğimiz Ankara Tatlı Festivali ‘ni kaçırmadık tabi ki. Zaten bilip sevdiğimiz tatlarla orada buluşmanın yanı sıra varlığından haberimiz olmadığı farklı yerlerle de tanışmamıza vesile oldu festival. Bilkent Station’da gerçekleşen Ankara Tatlı Festivali’nde memnun kaldığımız kadar  memnun kalmadığımız şeyler de oldu. Acısıyla değil ama sadece ve sadece tatlısıyla yaşadıklarımız;

tatlifest8

Öncelikle festival alanı gelen kalabalığı kaldıramayacak kadar dardı. Cumartesi günü öğlen saatinde gelmemize rağmen oturup dinlenebileceğimiz bir alan bulamadık. Ayrıca, festivale özel hazırlanan bileklikler ziyaretçilerin rahatça giriş çıkış yapılabilmesi için iyi düşünülmüştü.
file-18-10-2016-16-07-05

Ankara Tatlı Festivali ‘nde aklınıza gelebilecek her türlü tatlı bulunabiliyordu biz eksik bulamadık. Cupcake, krep, marshmallow ve İsveç çikolatasının hemen yanında mesir macunu, pamuk şeker, künefe, sütlü tatlı vs. bulunabiliyordu. Festival olmak da bunu gerektirirdi. Takdirleri topladı. Fakat içeriye ücret ödeyerek girildiği için beklenilen derecede bir ikram yoktu. Rivayete göre bazı standlarda uzun kuyruklar sonucu ikramlara ulaşılabiliyormuş. Hal böyle olunca insan bilet için verdiği parayı anlamlandıramıyor. Çünkü içerideki tatlı fiyatları dışarıda yediğiniz fiyatlarla yarışıyor hatta burun farkıyla geçiyordu.

tatlifest6

Biz soldaki çilekli kremalı kruviç’e (kruvasan + sandviç = kruviç ismi sevgili Ekşi Maya’ya ait) bayıldık. Tadamadıklarımız aklımızda kaldı. Neyse ki neredeyse bütün standların sonra ziyaret edebileceğimiz mağazaları mevcut. Festivalde abartmamızı bu düşünce engelledi.

tatlifest7

Tatlının diyeti mi olur demeyin o da var.

tatlifest5

Tatlı Festivali dediysek de sadece tatlı yoktu tabi. Bu tatlılara eşlik edecek kahve lazım. İçecek lazım. Nitekim şirin bir kahve karavanı ve rengarenk meyve kokteylleri yapan bir stand mevcuttu. Kahve içmediği gün uyuyamayan bir kişi olarak İzmir’den gelen kahve karavanının varlığını ve kahvelerini sevgiyle karşıladım.

tatlifest

Özel tasarım ürünler, dekorasyon objeleri satan standlar da festivale renk katmıştı.

tatlifest2

Festival programında workshoplar ve sahne gösterileri gözükse de biz katılmaya fırsat bulamadık. Çocuklar için hazırlanan workshoplar haftasonu ailece vakit geçirmek isteyenler için çok uygundu. Zaten etraftaki çocuk populasyonu da ortamdaki tatlılığa tatlılık katmıştı.

Özetle festival beklentilerle gidince biraz hayal kırıklığı yaratsa da renkli vakit geçirmemize ve tatlıya doymamıza engel bir durum yoktu. Başka festivallerde buluşmak dileklerimizle,

tatlifest4
Perde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir