Ankara’da Kahvaltı Brunch Nerede Yenir ?

Değerli Ankara’da Yemek okurlarımız sizler için Ankara’daki en iyileri keşfediyoruz. Bu yazımızda da gezip keşfettiğimiz kahvaltı mekanlarından bahsetmek istiyoruz. Kahvaltı gibi önemli bir öğün için Ankara’da Kahvaltı Brunch Nerede Yenir ?  Sorularının da cevabını bu yazımızda bulacaksınız. Hadi ne duruyorsunuz bu kapsamlı inceleme yazımızı okumaya başlayınız 🙂 Çok yakında yeni yerleri de sistemimize dahil edeceğiz. Tanıttığımız […]

Değerli Ankara’da Yemek okurlarımız sizler için Ankara’daki en iyileri keşfediyoruz. Bu yazımızda da gezip keşfettiğimiz kahvaltı mekanlarından bahsetmek istiyoruz. Kahvaltı gibi önemli bir öğün için Ankara’da Kahvaltı Brunch Nerede Yenir ?  Sorularının da cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Hadi ne duruyorsunuz bu kapsamlı inceleme yazımızı okumaya başlayınız 🙂 Çok yakında yeni yerleri de sistemimize dahil edeceğiz.

Tanıttığımız tüm kahvaltı brunch mekanları için tıklayınız.

(Sıralamamız rastgeledir.)

Ankara’da Kahvaltı Brunch Nerede Yenir ?

Hattena Hatay Sofrası Balgat

Hafta sonu kahvaltısının yeri ayrı olsa da hafta içi de kahvaltı hizmeti veren mekan yerleri bizim için ayrı bir öneme sahip. Hatta bu mekanda hafta içi kahvaltısı mevcut değilken yoğun istek üzerine hafta içi kahvaltılarının başladığını da ekleyelim. 2012 yılında faaliyete başlayan bu mekana ilk girdiğinizde sizi kalabalık bir çalışan grubu sıcak şekilde karşılıyor. Çalışanlar gayet güler yüzlü ve ellerinden geldiğince de hızlı olmaya çalışıyorlar. Mekanın yaklaşık kapasitesi 60 kişi; hem içeri de hem de dışarı da oturma alanları mevcut. Biz biraz soğuk bir zamanda gittiğimiz için içeride oturmayı tercih ettik ama yaklaşan yaz günleri dışarıda da çok keyifli bir kahvaltı yapılacağına eminiz. Bu kadar mekan tanıtımı yeter diye düşünüyoruz, vakit kaybetmeden kahvaltımıza geçelim 🙂 Detaylı inceleme için tıklayın!

Chef In The Kitchen Çayyolu

Biz Ankaralılar için yemek seçimi mekanın görünüşüne göre değişiklik gösterir. Her ne kadar onaylamadığım bir yaklaşım olsa da maalesef böyle bir güruh var. Ancak bu lezzet durağı, her kim görürse görsün, dış görünüşüyle, dekorasyonuyla, zengin menüsüyle sizi her seferinde memnun edecektir. Bahsi geçen yer Şubat 2016 da Çayyolu’nda hizmete başlamış Chef In The Kitchen. Detaylı inceleme için tıklayın!

Eylül Kahvaltı Salonu Çankaya

2014’ten beri biz Ankaralılar için faaliyette bulunan Eylül Kahvaltı Salonu güzel bir konuma sahip. Uzun zamandır ekip olarak da gitmeyi düşündüğümüz bu yer için sonunda bir gün ayırdık. Gaziosmanpaşa Uğur Mumcu Caddesi’ndeki bu güzel mekanın işletmecilerinden Selim Bey kahvaltımızın sonuna doğru da olsa bizimle çok içten bir şekilde sohbet etti. Bu işi çok severek yaptığını ve kahvaltının çok önemli bir öğün olduğu ile ilgili kendisinden güzel bilgiler aldık. Kendisi Vanlı olan işletmecimiz, Van ve etrafındaki şehirlerde kahvaltının daha da ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Mesela düğünlerde kahvaltı olmazsa olmazmış 😉 Damat tarafı kocaman masalarla kahvaltı hazırlarmış. Farklı bir gelenek, farklılıkları severiz 😉 Detaylı inceleme için tıklayın!

Eymir Garden Eymir’de Kahvaltı

Eymir’de soldaki bisiklet yerlerini geçerken 350m tabelasını göreceksiniz.. Eymir’e çok kez gitmemize rağmen Eymir Garden’ı hiç görmedik derken biraz dış kısımda olduğunu keşfettik. Ama burayı bir kez keşfeden bir daha bırakamaz bizce 😉 Yeşillerin içinde ki bu güzel yere ilk ulaştığımızda işletmeci olan Tunç Bey bizi çok güzel bir şekilde karşıladı. Güler yüzlü, kaliteli bir hizmet almak her anlamda çok önemli. Güzel bir sohbetin ardından biz kahvaltımıza geçtik. Sizi de çok bekletmek istemiyoruz 😉 Detaylı inceleme için tıklayın!

 

Hamlakit Gölbaşı

Sokakların denize çıkmasa da bu eksiği kapatan mis gibi Karadeniz kokan mekanın var Ankara! Gölbaşı Shell İstasyonu’nda küçük bir yerde başlayıp gittikçe ünlenen, adımınızı attığınız an Karadeniz’deymişsiniz hissini veren Hamlakit ‘teyim bugün. Gölbaşı Gaziosmanpaşa Mahallesi Konya yolu üzerinde şubesini açan bu mekan güler yüzlü çalışanları ile karşılamaya başlıyor. Detaylı inceleme için tıklayın!

Değirmen Restaurant

Yemek ve sofra kültürümüz, sahip olduğumuz kültürlerimiz arasında en güzel olanlardandır. Ne demek bu? Türk kültüründe yemekli toplantılar, aile ile akşam yemekleri, arkadaşlarla ve dostlarla kurulan muhabbet sofraları oldukça yaygındır. Ancak öyle bir sofra var ki, sadece aile, arkadaş veya iş için kurulmaz, küsleri bile barıştırır. Bunun adı pazar kahvaltısıdır. Brunch vesaire kültürel asimilasyondur. (kendi içimizdeki kültürü değiştirerek zamana benzetme). Bu öğünün kendisi olduğu kadar gerçekleşeceği yer de çok önemlidir. En ufak bir aksaklık ya da eksiklik olsun istenmez. İşte bu yüzden kahvaltı mekanlarını size tanıtırken oldukça özenli davranmaya çalışıyoruz. Bu sebeple menüsüyle, hizmet anlayışıyla, oldukça güzel bir mekan olan Değirmen Restaurant ile karşınızdayım. Detaylı inceleme için tıklayın!

Sarma-Şık

Bizim kültürümüzde pazar kahvaltısı çok özeldir ve vazgeçilmezdir. Ailenin bütün fertlerinin ya da yakın aile dostlarının bir araya geldiği, koyu sohbetlerin başladığı ve dostlukları, arkadaşlıkları pekiştiren bir sofradır. Bizlerde gerçekleştirdiğimiz lezzet turlarımıza bu özel güne yakışacak bir mekan bulalım istedik. İşte karşınızda Sarma-Şık. Anlayacağınız üzere, adını tamamen mekanda bulunan şık görünümlü sarmaşıklardan alıyor. Detaylı inceleme için tıklayın!

Mirbeg Et Emek

Açıldığı günden beri boy boy reklam veren ve beni epey merak ettiren bir mekanla karşınızdayım bugün. Mirbeg Et Emek ve Bahçelievlerin kesişiminde, Milli Kütüphane arkasında yer alıyor. Gözden kaçırmanız düşük ihtimal diyebilirim. Peki Mirbeg ne anlama geliyor? Websitelerinde aynen şu şekilde geçiyor değerli ziyaretçilerimiz. Detaylı inceleme için tıklayın!

Sizin de önerecek kadar beğendiğiniz kahvaltı mekanları varsa aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşabilir veya sitemizin sağ üst bölümündeki Mekan Öner linkine tıklayarak bizimle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ankara’nın en iyi kahvaltı mekanlarının devamı için takipte kalın 🙂

Tanıttığımız tüm kahvaltı brunch mekanları için tıklayınız.

5 comments

 1. Kadir Keskin

  Teşekkürler

  Hep bakınıyordum teşekkürler yardımınız için 🙂

 2. Kübra Akıncı

  İhtiyaç duyulan bir liste

  Son mekan Cafe Mona Sera hariç Harika bir liste olmuş elinize sağlık

 3. ahmet

  Sabahı beklemek

  sabah olsada gitsek 😀

 4. Lale

  Kurabiyem olabilir angora blv
  Mona Sera ciddiyetsiz bir kuruluş rezervasyon yaptırmama rağmen kapalıydı telefonumuza cevap bile vermediler onun için listeye girmemeki

 5. Ali Akça

  Balıkçı Fevzi Hocayı atlamışsınız, kahvaltısı burada yazılan çoğu mekandan daha iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir