Ankara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bir Ankara’lıdan Ankara’ya yolu düşenlere kısa ama faydalı yeme içme tavsiyeleri vermek istiyorum. Gezi olur, iş olur, akraba ziyareti olur bir şekilde yolunuz Ankara’ya düşmüş ki bu yazıyı okuyorsunuz. O zaman öncelikle Hoşgeldiniz diyor ve yazımıza geçiyoruz. Ankara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur? sorularının cevaplarını vermeye başlıyoruz.

Tüm turistler gibi ben de bir şehri ziyaret etmeden önce mutlaka internet üzerinden araştırma yapıp gidilecek mekanları ve yenecek tatları not alırım. Bu yazıda da Ankara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur? sorularının yanıtlarını bulacaksınız.

Dilerseniz öğün öğün ilerleyelim. Kahvaltı Ankara’lı için vazgeçilmez lezzetlerdendir. Masa ne kadar dolu çeşit ne kadar fazlaysa bizler o kadar mutluyuzdur. Yağımız balımız sucuğumuz eksik olmamalı. Ankara’da kahvaltı yönünden sizi tatmin edecek fazlasıyla mekan bulabilirsiniz. Burada tek tek isim zikretmeyeceğim ama sitemizde beğenip paylaştığımız tüm kahvaltı mekanlarını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

ANKARA’DAKİ KAHVALTI MEKANLARI

https://www.ankaradayemek.com/mekanlari/kahvalti-brunch-mekanlari/

Ha atlamadan mutlaka siyah Ankara Simitini denemelisiniz. Sabah erken saatlerde özellikle Kızılay civarında seyyardan alabileceğiniz gibi Simit Mekanlarından da temin edebilirsiniz. İnce belli bardakta bir çay ve yanında Ankara Simiti muhteşem bir ikilidir.

Meşhur yiyeceklerimiz arasında Ankara Döneri gelir. Et dönerdir ve lezzeti Türkiye’de ilk sıralardadır. Ekmek arası yenilmesini tavsiye ederim. Yine deneyimlediğimiz Et Döner Mekanlarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ANKARA’DAKİ ET DÖNERCİLER

https://www.ankaradayemek.com/mekanlari/donerciler/

Ana yemeklerden devam edelim: Ankara Tava da mutlaka yenilmesi gereken nadir lezzetlerdendir. Etli bir pilav türüdür. Arpa şehriyeden yapılır et suyu ve etle karıştırılıp servis edilir. Mutlaka ama Mutlaka denemesi gerekir.

Ankara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ankara’da Saç Tava Saç Kavurma seçeneklerini de mutlaka değerlendirin. Bu konuda bize ulaşırsanız tavsiyelerimiz olacaktır elbet.

Yolunuz Beypazarı taraflarına düşerse yaprak sarma, mantı ve 80 katlı baklava da tecrübe edilmesi gerekenlerden. Beypazarı Kurusu alıp hediyelik olarak da yanınızda götürebilirsiniz. Tereyağlı galeta gibi düşünün ama çayla bir harika olur.

Ben kebap seviyorum diyorsanız biraz araştırarak Adana, Mersin ve Antep’i aratmayacak lezzette kebap yapabilen mekanlarımız olduğunu göreceksiniz. Ha ben araştırmayim diyorsanız alın size bir kıyak aşağıdaki linkte incelemiş olduğumuz ve beğendiğimiz kebapçıları hızlıca listeleyebilirsiniz.

ANKARA’DAKİ KEBAP MEKANLARI

https://www.ankaradayemek.com/mekanlari/pide-kebap-lokantalari/

Gelelim turşulara. Ankara’nın en meşhur turşuları Çubuk’da yapılır eğer ulaşabilirseniz mutlaka almalısınız. Kızılay tarafında iseniz Sakarya caddesindeki Hüsmen Ağa’dan da çeşit çeşit turşular alabilir çeşmeden de turşu suyu içebilirsiniz.

Bu öneriler olmazsa olmaz Ankara Lezzetleriydi. Büyükşehir olduğu için aslında hemen hemen her çeşit ağız tadına uygun yiyecek bulabilirsiniz. Ankara’ya gelen aç kalmaz bu da benim bir sözüm olsun burada kalsın 😊👍

Sizler de ziyaretçilerimize önerilerinizi paylaşırsanız memnun kalırız değerli takipçilerimiz. Tekrar hoşgeldiniz ve afiyetler olsun…

 

Ferudun Akyol

Ferudun Akyol

Yemek yemeyi seven, girişimci ve blog yazarı bir adamdan lezzetli tavsiyeler...
Ferudun Akyol

Latest posts by Ferudun Akyol (see all)

1 comment

  1. Selin Özdemir

    Güzel bir tavsiye yazısı olmuş. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir