Ankarada Yemek 1 Yaşında

1.yıla özel bir yazı yazmasaydık olmazdı 🙂 Yaşadığımız mükemmel atmosferi burada  olabildiğince anlatmaya çalışacağız. İlk paylaşım; 30 Mart 2016.. Buralara kadar geleceklerini düşünmeden tamamen hobi ile başlayan bir serüven bu. Hala da en sevdiğimiz hobimiz olarak devam ediyor, edecekte. Ferudun Akyol ve Doğukan Kantarman’ın birlikte çıktığı bu yola kısa bir süre sonra Hakan Oktay katılarak […]

1.yıla özel bir yazı yazmasaydık olmazdı 🙂 Yaşadığımız mükemmel atmosferi burada  olabildiğince anlatmaya çalışacağız. İlk paylaşım; 30 Mart 2016.. Buralara kadar geleceklerini düşünmeden tamamen hobi ile başlayan bir serüven bu. Hala da en sevdiğimiz hobimiz olarak devam ediyor, edecekte. Ferudun Akyol ve Doğukan Kantarman’ın birlikte çıktığı bu yola kısa bir süre sonra Hakan Oktay katılarak ekip çekirdek kadrosunu oluşturdu. Ve sonra Betül Korkmaz katıldı bir süre 4 kişi devam ettiler hatta 5 kişi oldular ama diğer arkadaş @izmirde.yemek başına geçti. Derken teker teker sayı arttı ve bu günlere geldik.

Kocaman 1 sene. İçine çok şey sığdı. Ve bu özel günü elbette ki kutlamalıydık. Bunun tatlı telaşı yaklaşık 1 ay önce sardı bizi. Düşündük ve Chef In The Kitchen‘da bu kutlamayı yapmaya karar verdik. Özel olsun istedik.. oldu da 😉 Ekibimiz ve değerli dostlarımızla harika bir gün geçirdik.

Şef Berker Varlık bu özel günümüzü ekibiyle ve işletmesiyle daha da güzel kıldı. Bizi çok güzel bir şekilde ağırladılar. Teşekkür ederiz! Şefimizin bizim için hazırladığı mini hamburgerler, atıştırmalık olarak hazırladığı sıcak tabakları için kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu şirin kutlamamızda bizi Dr Tea Co. , Choco Bons waffle , Downtown Marka temsilcisi Kübra Hanım ve Ankara’da bir ilki deneyen Communeaty ekibinden Ayşe Hanım ve Nazif Bey de yalnız bırakmadı. Hatta küçük sürprizleriyle de bizi çok mutlu ettiler onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Şimdi biraz daha ekibimizden bahsetmek istiyorum. Ekip en başta 2 kişi ile başladı demiştim. 3,4 derken şuan son olarak 14 kişi olarak yola devam ediyoruz. Biz artık bir aileyiz. Bu aileden eksilenler de olabilir yeni gelenler de. Biz aramıza ne şekilde katılınırsa katılsın herkesin emeğine saygı duyuyoruz ve kimseyi unutmuyoruz.

Peki biz şu 1 yılda neler yaptık ? Yedik, içtik, gezdik mi sadece ? Hayır! İşletme sahipleriyle çok sıcak ortamlar kurduk onlarla sohbetler ettik kimisi dostumuz bile oldu. Bu hobimiz bize hayata dair çok şey kattı: Ekip ruhu, arkadaş çevresi, yeme kültürü ve dahası. Yemek aşkıyla çıkılan bu yolda şuan kazandığımız her şey bizim için çok değerli. Mesela aldığımız olumlu yorumların yanında olumsuz yorumları da dikkate aldık, alacağız da. Çünkü eleştirileriniz bizim için çok önemli.

“Akabinde TürkiyedeYemek projesi ortaya çıktı. Pilot il olarak başladığımız Ankara’nın ardından İzmir projeye dahil edildi. Zamanla tüm Türkiye’de Türkiye’de Yemek Projesini yaymayı hedefliyoruz. Daha fazla detay için TurkiyedeYemek.com sitemizi inceleyebilirsiniz.”

Acısıyla, tatlısıyla geçen şu 1 yılın ardından bizi takip ederek yalnız bırakmayan siz değerli okurlarımıza  ve Ankara’daki bu güzel mekanlar için işletmecilere de teşekkürlerimizi iletiyoruz. İyi ki varsınız. İyi ki varız ve dileriz uzun yıllarda var olmaya devam edeceğiz 🙂

Sizi seviyoruz. Yeni keşifler ve daha nice yıllara birlikte tanık olmak için takipte kalın 🙂

1 comment

  1. Nazlı Ece Ecevit

    İyiki bu takımın bir parçasıyım, nice bol keşifli ve lezzetli yıllarımız olsun. İlk yılımız kutlu olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir